• +91-9861016349 / +91-9437281655
  • Email: amarisatya@gmail.com

Day Observation's


ବିଶ୍ୱ ହସ୍ତ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଦିବସ 2021

ସେକେଣ୍ଡ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇଥାଏ - ହାତ ସଫା କର

ଜୀବନ  ବଞ୍ଚାଅ : 2009 ରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏବଂ ପ୍ରତିବର୍ଷ 5 ମଇ (ୱାର୍ଲ୍ଡ ହ୍ୟାଣ୍ଡ ସ୍ଵଚ୍ଛତା ଦିବସ) ରେ ପାଳନ କରାଯାଏ .  ବିଶ୍ୱ ସ୍ତରରେ  ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବାରେ ହାତର ସ୍ୱଚ୍ଛତା ବଜାୟ ରଖିବା ଉପରେ  ଗୁରୁତ୍ୱ  ଦେବା  ଏହାର ଲଖ୍ୟ.

ରୋଗୀ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା କର୍ମଚାରୀ, ଏବଂ ରୋଗୀ ର ଆଖପାଖ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ ସହିତ ଜଡିତ ଥିବା   ବ୍ୟକ୍ତି  ବିଶଶା  ହାତ  ସଫା  ଉପରେ  ଯତ୍ନ  ନେବା  ଆବଶ୍ୟକ . ହାତ ସଫା  ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ବିତରଣ ସମୟରେ ସଂକ୍ରାମକ ଅଣୁଜୀବଗୁଡିକର ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ, ଯଥେଷ୍ଟ  ଭାବରେ  ସହାୟକ  ହୁଏ . ଏହା କୁ  ଏକ  ଉତ୍ତମ  ଚିକିସ୍ଛା  କହିଲେ  ଭୁଲ  ହେବନି .


2021 ରେ ବିଶ୍ୱ ଆଥଲେଟିକ୍ସ ଦିବସ (5 ମଇ)

2021 ରେ ବିଶ୍ୱ ଆଥଲେଟିକ୍ସ ଦିବସ 5 ମଇରେ ପାଳନ କରାଯିବ | ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଆଟେଣ୍ଡାଣ୍ଟ ଆଥଲେଟିକ୍ ଫେଡେରେସନ୍ (IAAF) ପ୍ରତିବର୍ଷ ତାରିଖ ସ୍ଥିର କରୁଥିବାରୁ ଏହି ତାରିଖ ପ୍ରତିବର୍ଷ ବଦଳାଯାଏ, କିନ୍ତୁ ମାସଟି ସମାନ ରହିଥାଏ ଯାହା ମେ ’ଅଟେ | ଏହି ଦିନ ପାଳନ କରିବାର ମୂଳ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ହେଉଛି ଯୁବକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କ୍ରୀଡାକୁ ଲୋକପ୍ରିୟ କରିବା ଏବଂ କ୍ଲବ ଏବଂ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଯୁବ ଅଂଶଗ୍ରହଣ ମାଧ୍ୟମରେ ଖେଳକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା |

ଆଥଲେଟିକ୍ସର କ୍ରୀଡା ହେଉଛି କ୍ରୀଡା ଇଭେଣ୍ଟଗୁଡିକର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସଂଗ୍ରହ  | ଆଥଲେଟିକ୍ସ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଗୁଡିକ  ସାଧାରଣ ଟ୍ରାକ ଏବଂ ଫିଲ୍ଡ, ମଧ୍ୟରେ  ଦୌଡିବା , କ୍ରସ  କଣ୍ଟ୍ରି ରେସ୍ ଇତ୍ୟାଦି |  ଯୁବ  ପିଢ଼ି   କ୍ରୀଡ଼ାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା ଦ୍ୱାରା  ଦଳଗତ କାର୍ଯ୍ୟ, ନେତୃତ୍ୱ, ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ, ଆତ୍ମ-ଶୃଙ୍ଖଳା ଏବଂ ମୁକାବିଲା କରିବାର ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ କରିପାରେ |


© 2020 Amarisatya Magazine All Rights Reserved

Design & Developed By Zemusitech Solutions Pvt. Ltd.